Блог

Цікаві факти про мистецтво

Де народився Леонардо да Вінчі?

Леонардо народився 15 квітня 1452 року в заміському будинку неподалік містечка Вінчі, недалеко від Флоренції. Його звали “Леонардо ді сер П’єро да Вінчі”, що означає “Леонардо, син П’єро, з Вінчі”.

Клод Моне 30 років свого життя перемальовував водяні лілії

Двісті п’ятдесят разів – саме таку кількість разів Клод Моне перемальовував водяні лілії – серію картин, що зображує сад художника в Живерні. В останні тридцять років його життя вони були головною темою його робіт.

Де і коли Ван Гог написав своє найвідоміше полотно “Зоряна ніч”?

У психічній лікарні. Після нервового зриву в грудні 1888 року (коли він відрізав собі ліве вухо), Ван Гог добровільно звернувся до керівниці (черниці) лікарні (або притулку для душевнохворих) Сен-Поль-де-Мозоль, де він провів цілий рік. В цей період він написав свої найцінніші твори, в тому числі блакитний автопортрет і “Зоряна ніч”.

Голі фрески від Мікеланджело в церкві

Написані персонажі в стилі “як Бог створив” шокувала багатьох. Деякі кардинали стверджували, що це занечищує церкву та вимагали видалення фрески. Папа Римський, однак, відкинув ці вимоги. Зрештою було вирішено переробити фреску так, щоб прикрити геніталії.

Сальвадор Далі розробив логотип Chupa Chups

Бренд Chupa Chups був заснований іспанцем Енріке Бернатом в 1958 році. Він справляв і продавав цукерки в Каталонії. Сьогодні бренд (і логотип) належить італійській корпорації, яка виробляє, в тому числі цукерки Mentos.

Пошкоджена та домальована картина після продажу

Полотно “№5 1948” – картина Джексона Поллока, яка в 2006 році була продана за $ 140 млн (друга найдорожча картина в історії). У 1949 році, як раз після написання картини Поллок продав її Альфонсо Оссора, під час перевезення до замовника, картина була пошкоджена. Поллок швидко замалював пошкодження, будучи впевненим, що клієнт “і так не зорієнтується”.

Три найдорожчі картини світу

Леонардо да Вінчі, “Спаситель світу” – $ 450,3 млн

Віллем де Кунінг, “Обмін” – $ 300 млн

Поль Сезанн, “Гравці в карти” – $ 250 млн

Картина догори дригом

Картина Поля Гогена «Бретонська село в снігу» була продана на аукціоні після його смерті. Аукционер помилково повісив її догори ногами і виставив під назвою «Ніагарський водоспад».

Чому один з козаків на картині «Запорожці» сидить без сорочки?

На картині Рєпіна «Запорожці» тільки один козак за столом голий вище пояса. Справа в тому, що даний персонаж – завзятий картяр, біля нього якраз лежить колода. Коли в Січі грали на гроші, існувала традиція знімати сорочки, щоб ніхто не міг шахраювати, ховаючи карти в рукава.

Олійний живопис

Олійний живопис – одна з мальовничих технік, що використовує фарби з рослинними оліями. Застосування їх у Європі розпочалося ще у 15 столітті. І вони дійсно змінили історію і подальший розвиток живопису. Адже олійні фарби легко змішувалися, з їх використанням можна було працювати тривалий час, а прозорість дозволяла застосовувати широку гамму відтінків. Усе це дозволило олійним фарбам стати провідним художнім засобом від 15 століття і до нашого часу.


Сподіваємося, ви пізнали для себе багато нового та мистецтво стало ще більше вас приваблювати. Гарного дня!

Related posts

Leave a Comment